Zakłady na handicap – jak wygrywać? Poradnik bukmacherski 2024

Najlepsi bukmakerzy

Zakłady na handicap – jak wygrywać? Poradnik bukmacherski 2024

Zakłady na handicapy to dobrze znany rodzaj typów wśród doświadczonych graczy. Coraz więcej graczy interesuje się tym, jak można obstawiać zakłady na handicapy, dlatego dzisiaj pokażemy Ci, jak skutecznie je obstawiać u bukmacherów!

Zacznijmy od tego, czym jest handicap?

Z definicji handicap to dawanie ,,forów”. Przykładowo w piłce nożnej, bukmacher daje ,,fory” słabszej drużynie poprzez ,,dodanie” jej jednego punktu na starcie. Na polskim rynku zakładów bukmacherskich często pojawia się handicap europejski, sporadycznie pojawia się także opcja obstawiania handicapów azjatyckich.

Rodzaje zakładów na handicapy, jakie możesz obstawiać

Bukmacherzy z reguły oferują kilka rodzajów handicapów: równy, kwartalny lub pojedynczy. Z punktu widzenia operatorów zakładów, handicap jest jak każdy inny zakład, ale dla większości graczy ważne jest to, że gra z handicapem zwykle przynosi większe zyski od normalnych zakładów. Wystarczy powiedzieć, że u legalnych bukmacherów zazwyczaj możemy liczyć na kursy o 10% wyższe niż w normalnych zakładach.

W przypadku europejskich handicapów mamy opcję obstawienia tego, co podaliśmy powyżej, czyli dodawanie bądź odejmowanie punktów danym drużynom. W wypadku europy jest to całkiem proste, sytuacja nieco się komplikuje.

Handicap azjatycki „eliminuje” możliwe remisy, co oznacza, że gracze otrzymają zwrot swojego zakładu, jeśli trafi się remis. W takim przypadku gracz bierze pod uwagę grę tylko w kategoriach zwycięstw lub porażek zespołu. Dlatego większość ludzi stawia raczej na handicap europejski niż azjatycki.

Czy warto jest obstawiać ten rodzaj zakładów?

W teorii nie jest to tego warte, bo taki modyfikator może utrudniać przewidywanie zakładów trudniej niż zwykle. Warto jednak wspomnieć, że wraz ze wzrostem trudności danego zakładu rosną również kursy, dzięki czemu można wygrać więcej. Ten rodzaj zakładów jest zalecany głównie dla doświadczonych graczy, którzy wiedzą w jaki sposób mogą wygrać z bukmacherem.

Warto też skorzystać z bonusów od bukmacherów, które w najgorszym przypadku pozwolą Ci zwrócić całą kwotę zakładu na konto lub pomogą podwoić twoją wygraną. Prosimy jednak pamiętać, aby przed skorzystaniem z tej promocji zapoznać się z regulaminem danego bonusu, ponieważ zwykle wtedy dowiesz się, czy będziesz w stanie wypłacić całą sumę po wygranej, czy też nie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETY1
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETY2
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETY3

Czy bukmacherzy oferują bonusy na handicapy?

Zazwyczaj nie, chociaż zdarza się, że najwięksi bukmacherzy zaoferują takie promocje na specjalne okazje. Przykładem tego może być zbliżające się EURO 2020 (Euro 2021), na które bukmacherzy na pewno przygotowali sporo promocji i nowych bonusów. Zanim jednak z nich skorzystasz, warto zapytać się na forach bukmacherskich, o opinię innych graczy – ponieważ to może pomóc zdecydować, czy taki bonus jest odpowiedni dla ciebie, czy też nie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Opublikuj komentarz