Teoretycznie obstawianie siatkówki wydaje się łatwym zadaniem – bo w końcu nie trzeba robić wiele, aby postawić zakład, ale wygranie go to już inna bajka. Jak więc zacząć z obstawianiem siatkówki? O tym dowiesz się już za chwilę!

Obstawianie siatkówki – jak zacząć?

Co warto wiedzieć o siatkówce?

Siatkówka to sport w którym do czynienia z meczami mężczyzn czy kobiet, aby wygrać mecz, trzeba wygrać przynajmniej trzy sety. Seta może zdobyć do 25 punktów, chyba że drużyna, która osiągnie ten limit, nie będzie miała dwupunktowej przewagi, gra będzie toczyć się tak długo, aż jedna drużyna osiągnie tę przewagę. Piąty set nazywany jest tie-breakiem. Rozegra się on dopiero po zdobyciu 25 punktów, a następnie 15 punktów. Podobnie jak w zwykłych meczach, zwycięska drużyna musi mieć dwupunktową przewagę.

W siatkówce (głównie męskiej) dużą rolę odgrywa mocny serw, który może strzelić bezpośrednio, a także utrudnia przeciwnikowi odebranie piłki. W siatkówce ważną rolę odgrywają przełomy techniczne: po ósmym i szesnastym punkcie. Osoby, które obstawiają sport na żywo, mają wtedy czas na analizę sytuacji, statystyki itp.

Bonus sts bez depozytu
Bonus sts bez depozytu

Jak zacząć?

Przede wszystkim siatkówka to sport, który warto poznać, zanim zaczniemy obstawiać u legalnych bukmacherów. Nie będzie to tak czasochłonne, jak tematy zagraniczne, takie jak krykiet czy baseball, ale warto poznać specyfikę sportu. Co więcej, nie mówimy o tym, że masz całe trzy sety na to, aby wybrać swojego zwycięzcę.

Przede wszystkim bardzo ważna jest specyfika gry. Siatkówka to temat bardzo obszerny, bo w odróżnieniu od innych tematów sezon reprezentacyjny jest tutaj bardzo długi. Dlatego zanim zdecydujemy się postawić zakład na faworyta z danej gry, warto zastanowić się, czy musi on w pełni spróbować w tej grze. Jeśli wybrana przez nas drużyna pojawi się w rezerwach, a nie jest to rzadkością w długim i wyczerpującym sezonie, możemy być bardzo rozczarowani. Na przykład w rewanżu Pucharu Europy, jeśli drużyna może przejść dalej bez konieczności zdobywania mistrzostwa w całym meczu – jeśli zrobi solidne postępy w pierwszym meczu, będzie podobnie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jakie zakłady warto jest obstawiać u bukmachera?

– Zwycięzca

W przypadku zakładów sportowych obstawianie zwycięzcy gry jest standardem. Siatkówka nie jest wyjątkiem. Musisz tylko obstawić, która drużyna wygra pierwsze trzy sety. Znaczenie filozofii jest tak wielkie. To jest sedno siatkówki. Bukmacher przeważnie nie oferuje wysokich kursów na oczywistą przewagę w grze, dlatego gdy walczą ze sobą drużyny o podobnych poziomach, warto postawić.

– O/U

Inną opcją jest obstawianie tzw. „Poniżej / powyżej” (Over/Under). Polega to na tym, że bukmacher podaje określoną kwotę (na przykład liczbę setów). To zdecydowanie bardzo popularne zakłady sportowe. W tym przypadku siatkówka rządzi się swoimi prawami. Możesz nie tylko obstawiać zakłady, ale także stawiać na sumę, ale możesz też obstawiać wynik pojedynczego gracza lub całej gry.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady na żywo – co warto jest o nich wiedzieć?
Następny artykułJak obstawiać zakłady na sporty wirtualne? Poradnik 2021
Bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom bardzo korzystne warunki promocji i bonusów za darmo. Freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów. Bukmacher STS to najlepsze zakłady sportowe w Polsce.