Nielegalne firmy bukmacherskie na dzień dzisiejszy raczej nie mają miejsca na Polskim rynku, jednakże jak wiadomo, internet nie jest miejscem, które łatwo można zatrzymać, dlatego też niektóre podmioty hazardowe nadal starają się oferować nam zakłady bukmacherskie, ale w nieco inny sposób, niż wam się wydaje.

Nielegalni bukmacherzy – dlaczego powinniśmy ich unikać?

Czym nielegalni bukmacherzy różnią się od legalnych?

Na pewno tym, iż legalne firmy bukmacherskie posiadają odpowiednią licencję polskiego ministerstwa finansów na obrót zakładami bukmacherskimi w internecie oraz w punktach stacjonarnych. Dodatkowo, najlepsi legalni bukmacherzy w polsce odprowadzają odpowiednie podatki do skarbu państwa, przez co dochód ten ,,zostaje w kraju”, a nie jak w przypadku nielegalnych podmiotów hazardowych, wędruje po prostu do ich kieszeni. Wprowadzenie nowelizacji ustawy hazardowej to próba załatania wielkiej dziury budżetowej, oraz ukrócenie poczynań tak zwanej ,,szarej strefy” (czyli przedsiębiorstw, które działają swobodnie, odprowadzając minimalne podatki do skarbu państwa lub wręcz wymigujące się od tego obowiązku). Wracając jednak do tematu, nielegalne firmy bukmacherskie naturalnie kuszą większymi zarobkami, jednakże może to się nam, prędzej czy później – odbić na naszym portfelu.

bonus cashback legalnego bukmachera betclic
Darmowy bonus legalnego bukmachera Betclic w Polsce

Kary za grę u nielegalnych podmiotów hazardowych

Gra u nielegalnych bukmacherów nie różni się wiele od tego, co oferują nam legalni bukmacherzy, z tą różnicą, że nielegalne podmioty hazardowe oferują nam nieco lepsze stawki. Jeśli zagramy raz, to przecież nic się nie stanie – myśli sobie każdy. To prawda, ale jeśli będziemy taki proceder kontynuować – to prawdopodobnie któregoś dnia przyjdzie do nas przedstawiciel urzędu skarbowego, aby wręczyć nam wezwanie do zapłaty, oraz to – ile jesteśmy fiskusowi winni. Pamiętajmy o tym, że fiskus nie będzie się uganiał za nielegalnymi bukmacherami, ponieważ ,,już to robił” – ale właśnie za ludźmi, których łatwiej mu dosięgnąć – czyli za obywatelami naszego państwa.

Dlaczego powinniśmy wybierać legalne firmy bukmacherskie?

Przede wszystkim dlatego, iż nie będziemy musieli się martwić o nie zapłacone podatki z racji tego że obstawiamy zakłady bukmacherskie. Dodatkowym plusem jest to, że również dzięki temu że minęło już trochę czasu od nowelizacji ustawy hazardowej – to mamy do wyboru aż szesnastu legalnych bukmacherów, przez co wybór ,,naszego” bukmachera nie powinien stanowić dla nas żadnego problemu. Następną korzyścią jaką mają dla nas firmy bukmacherskie, to promocje oraz bonusy z racji założenia u nich konta, bądź też posiadanie takowego przez długi okres czasu.

Podsumowując – dlaczego powinniśmy unikać nielegalnych podmiotów hazardowych?

Na pewno dlatego, iż gra u nielegalnych bukmacherów jest nielegalna, to raz, dwa, sprawiamy że pieniądze które wtórnie wróciłyby do budżetu państwowego – a w konsekwencji do naszej gospodarki, trafią za granicę, czyli jednym zdaniem to ujmując, każdy, kto gra na zakładach bukmacherskich u nielegalnych podmiotów hazardowych, przyczynia się do zredukowania potencjału naszej gospodarki, nieważne jak mała suma to by była.


Lvbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułInauguracja kolejnego sezonu skoków narciarskich w Totalbet – zakład bez ryzyka
Następny artykułKibice Wisły Kraków w LVBET otrzymają 50 PLN premii
Bukmacher internetowy w Polsce oferuje graczom bardzo korzystne warunki promocji i bonusów za darmo. Freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów. Bukmacher STS to najlepsze zakłady sportowe w Polsce.